Dotacje unijna a biznes

Dotacje unijne Poznań to nic innego jak środki finansowe, których celem jest wspieranie oraz restrukturyzacja gospodarek krajów należących do Unii Europejskiej (więcej pod linkiem: http://www.strategor.pl/). Co w praktyce oznacza, że praktycznie każda firma, każda organizacja pozarządowa, czy też każdy samorząd może aplikować o ich przyznanie. Jednak, pozyskanie dotacji unijnych wcale do tak łatwych zadań nie należy. Dlatego też, tak wiele podmiotów zainteresowanych ich zdobyciem, korzysta z fachowej pomocy.

Dotacje unijne – profesjonalna pomoc

Dotacje unijne Poznań to nic innego jak środki finansowe, których celem jest wspieranie oraz restrukturyzacja gospodarek krajów należących do Unii Europejskiej

Autor zdjęcia: o palsson

Dotacje unijne Poznań to proces wieloetapowy. Dlatego wsparcie pod postacią doświadczonego i doskonale w tematyce zorientowanego fachowca, jest wsparciem nieprzecenionym zarówno na pierwszym etapie polegającym na monitorowaniu źródeł finansowania, jak i na drugim etapie – pozyskiwania funduszy oraz na etapie trzecim czyli etapie rozliczania projektów unijnych.

Monitoring źródeł dofinansowania w dużym skrócie dotyczy kwestii związanych z:

  • określeniem potrzeb danej firmy lub podmiotu publicznego,
  • określeniem możliwości pozyskania dotacji unijnych przez daną firmę lub podmiot publiczny,
  • informowaniem z wyprzedzeniem o planowanych naborach wniosków,
  • rozpatrywaniem planowanej inwestycji z uwzględnieniem warunków jakie wynikają z faktu jej współfinansowania z funduszy unijnych.

Pozyskiwanie funduszy, a dokładniej pomoc na jaką w tym zakresie można liczyć od wyspecjalizowanych w zakresie unijnego doradztwa firm, obejmuje swoim zakresem:

  • przygotowanie zgodnej z wymogami konkursowymi dokumentacji,
  • wsparcie na etapie aplikowania,
  • wsparcie na etapie środków ochrony prawnej.

Etap trzeci, czyli etap rozliczania projektów unijnych, z kolei wymaga fachowej pomocy w takich chociażby kwestiach jak:
przygotowanie wniosku lub wniosków o wypłatę dotacji,

  • wsparcie podczas kontroli zgodności projektu z zapisami umowy,
  • wsparcie przy prowadzeniu korespondencji z instytucją rozliczającą umowę o dofinansowanie,
  • wsparcie podczas przygotowań do wizyt kontrolnych

Jak widać na powyższych przykładach, dotacje unijne Poznań wymagają bardzo kompleksowego podejścia oraz dość szerokiego zakresu wiedzy na temat koniecznych do podjęcia kroków oraz wiedzy dotyczącej bezpośrednio zagadnień związanych z polityka Unii Europejskiej. Powierzenie kwestii pozyskania dotacji fachowcom, pozwala zaoszczędzić nie tylko czas i nerwy, ale również pieniądze. Jest to opcja warta rozważenia.